Напрямки діяльності

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Основні завдання підприємства :

1. Охорона лісових масивів від крадіжок, захворювань, пожеж .
Весною 2017 року не було лісових пожеж на підприємстві.
2. Лісовідновлення на місцях суцільних рубок та інших площах не придатних для ведення сільського господарства. На сьогодні підприємством прийнято та оформлено право власності більше 996 га земель не придатних для ведення сільського господарства на яких створені лісові насадження.
3. Господарська діяльність по використанню лісових ресурсів в межах запланованих норм ( заготівля деревини , переробка . реалізація продукції).
Чисельність працівників підприємства складає 175 чоловік – це лісова охорона, інженерно-технічні працівники, водії, робітники лісництв та інших підрозділів.
За 10 місяців 2017 року реалізовано лісо продукції більше 46 млн.грн.

За 2017 рік реалізовано місцевому населенню та різним державним та недержавним установам більше 15 тис. м³ дров паливних ( тепловий район міста, школи району, медичні заклади та пошта). На сьогодні потреба в дровах паливних району та місту задовольняються на 100%.

За 2017 рік підприємством сплачено більше 20 млн.грн. податків різних видів до державного та місцевого бюджету.

Підприємство використовує зароблені кошти на виплату заробітної плати працівникам, ремонт техніки та службових приміщень, будівництво лісових доріг . Оновлюються засоби виробництва . Лісовозні автомобілі обладнані маніпуляторами-навантажувачами, що дає значну економію коштів при вивезенні деревини.
Державне підприємство «Глухівське лісове господарство» приймає активну участь у посиленні обороноздатності нашої держави:

— відвантажуються лісоматеріали для спорудження оборонних споруд на кордоні та в зоні АТО

– завозяться дрова паливні учасникам АТО міста та району

– передано військовим 4 автомобілі

– перераховані 22 тис.грн. 6 працівників лісгоспу виконували та виконують військовий обов´язок у Збройних Силах України в зоні АТО.

Виходячи з усього вищенаведеного, сподіваємось що інформація про діяльність державного підприємства «Глухівське лісове господарство» та інших підприємств державного агентства лісових ресурсів України стане більш зрозумілою для громадськості, адже зберегти та примножити ліс можна тільки разом.

Детальну інформацію про діяльність державного агентства лісових ресурсів України, Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства та лісогосподарських підприємств можна отримати на офіційних сайтах які доступні для перегляду.

 

ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Лісові насадження – це легені планети. Тому ведення лісового господарства в Україні здійснюється за принципами безперервного , невиснажливого користування лісовими ресурсами.

На жаль у громадскості та у деяких посадових осіб складається викривлене враження щодо реального стану справ у сфері ведення лісового господарства через брак правдивої інформації про заготівлю деревини та інших лісових ресурсів.
Господарська діяльність підприємств лісового господарства на Україні, в тому числі державного підприємства «Глухівське лісове господарство», базується на безумовному виконанні вимог діючого законодавства держави, в тому числі вимог природоохоронного законодавства.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Всі лісогосподарські заходи , в тому числі, рубки . які проводяться а лісових масивах лісгоспу – це не примха керівництва чи спеціалістів, як складається враження у громадськості.

Кожен захід у лісі запроектований не працівниками лісгоспу, а спеціалістами Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об´єднання «Укрдержліспроект» згідно реального стану насаджень. ВО «Укрдержліспроект» планує проведення рубок та інших лісівничих заходів на десять років уперед, а також контролює їх виконання .

У лісовому господарстві це не простий та не короткостроковий комплекс заходів по вирощуванню цінної деревини. Він значно триваліший, майже віковий для деяких порід дерев, де збір врожаю настає по стиглості насаджень ( осика 41 рік, береза 61 рік сосна 81 рік , дуб 101 рік).

За весь період зростання лісу підприємством проводиться ряд заходів, в залежності від віку та реального стану , направлених на одержання на час стиглості насаджень високотоварної деревини в розрахунковій кількості з фактичної площі. Для проведення таких заходів підприємство несе матеріальні витрати які займають значний відсоток фінансового плана.

Весь круговий багаторічний цикл вирощування деревини починається зі збирання лісового насіння , так ДП «Глухівське лісове господарство» за 2017 рік заготовлено 2737 кг лісового насіння різних порід дерев , витрати склали — 43,3 тис.грн. Заготовлене насіння висіяне в лісові розсадники за якими потрібен догляд продовж року ( прополка, обробка фунгіцидами та іншими препаратами для захисту від хвороб та шкідників ). З такого насіння за 2017 рік вирощено 1.21 мільони сіянців деревних порід, витрати склали 312 тис. грн. За 2017 рік з сіянців вирощених в розсадниках, було створено 109 га лісових культур , затрати –

283 тис.грн. У подальшому за лісовими культурами потрібен кожен рік ряд доглядів, щоб виростити високопродуктивне насадження. Так, за 2017 рік проведено доповнення лісових культур 90 га , витрати 60 тис.
грн., догляд за лісовими культурами в розрахунку на одноразовий 465 га,
витрати 742 тис. грн.. В цілому щорічно витрати на лісовідновлення складають 1463 тис.грн. не отримуючи при цьому ліквідної продукції.
Правомірність проведення рубок у лісах підприємства базується :
1. Всі види рубок запроектовані «Укрдержліспроектом» під час базового лісовпорядкування та безперервного , яке проводиться щорічно.
2. Обсяги всіх видів рубок «Лімітовані», фактичні обсяги не перевищують запроектованих. Вони погоджені й затверджені Міністерством екології та природних ресурсів України.
Так середньорічний приріст деревини по лісгоспу становить
4,6 м³ на одному гектарі лісових площ, загальний щорічний приріст деревини по лісгоспу складає 92 тис. м³ . Запроектований обсяг щорічних рубок складає 61.07 тис.м³. в тому числі рубок головного користування ( суцільних) – 30.52 м³, рубок догляду ( вибіркових) – 30.55 м³.
Розрахункова лісосіка межу, якої не можна перевищувати ( погоджена з Міністерством екології та природних ресурсів України) становить 61.07 тис.м³ . що дорівнює 66% загального щорічного приросту деревини на ділянках підприємства. Виходячи з вищеозначених показників, планується фактичне збільшення середнього віку насаджень та збільшення вкритою лісом площі.
3. Всі незаплановані рубки, які потребують негайного проведення протягом року ( санітарні, вибіркові, суцільні санітарні) виходячи з фактичного стану обстежуються комісією з участю спеціалістів : лісозахисного підприємства «Східлісозахист», екологічної служби, обласного управління лісового та мисливського господарства та спеціалістів підприємства.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Дозвіл на вищеозначені рубки видається обласним управлінням лісового та мисливського господарства по факту обстеження ділянок та погодження актів обстеження.
Всі рубки проводяться при наявності лісорубних квитків, які видає обласне управління лісового та мисливського господарства та які реєструються в обласному дозвільчому центрі після перевірки правомірності спеціалістами обласного управління лісового та мисливського господарства та іншими контролюючими органами.
Всі вищеозначені складові є обов´язковими при оформленні проведення всіх видів рубок , які проводяться підприємством.
На теперішній час державне підприємство «Глухівське лісове господарство» працює в діючому правовому полі нашої держави, виконуються всі заплановані показники господарської діяльності.

 

Advertisements